Aktualności - INNOVENERGY energia, ekologia, ozon, woda, ozonator, pranie, odkamienianie, odkamieniacz, kamień kotłowy, usuwanie kamienia kotłowego

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Nasi partnerzy:

Aktualności

12 września 2018


Z przyjemnością informujemy, że dostaliśmy nową referencję - tym razem od Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Częstochowie, po roku eksploatacji niechemicznego, katalitycznego urządzenia Scaletron 1,5" na dwóch 11-kondygnacyjnych budynkach z 396 mieszkaniami. Bardzo dziękujemy!

8 maja 2018


Dziś dostaliśmy nową referencję - z elektrociepłowni ESV Wisłosan w Nowej Dębie - dziękujemy!

16 stycznia 2018


Opinie lokatorów budynku SM Budowlani we Wrocławiu przy ulicy Zaruskiego 2-8 / Zmorskiego 2 (urządzenie odkamieniające Scaletron 3/4" zainstalowane w październiku 2015, redukcja średnicy na instalacji 90 mm na 20 mm).

  • "Informuję, że moja instalacja wodna oraz ciśnienie wody jest prawidłowe. Po przegotowaniu wody wystepuje brak kamienia osadowego - jest tylko minimalny biały osad łatwo zmywalny i dający się lekko zmywać."

  • "Informuję, że ciśnienie w instalacji wodnej mam właściwe. Moja żona zauważyła, że przy wodzie używanej do napełniania żelazka brak kamienia kotłowego. Przy podlewaniu kwiatków wodą zimną brak wykwitów węglanów i innych osadów. Przy używaniu czajnika elektrycznego widoczne tylko ślady białego osadu. Brak osadu wewnątrz czajnika. W urządzeniach łazienki nie ma problemu z czyszczeniem perlatorów czy filtrów pralki. W zbiorniku toalety brak osadu i kamienia w toalecie.

  • "Oświadczam, że niżej podpisani w swoich mieszkaniach nie mają problemu z ciśnieniem wody ciepłej i zimnej. Instalacja w mieszkaniu wymieniona na nową we własnym zakresie działa bez zarzutu.

  • "Informuję, że instalacja wodna w moim mieszkaniu funkcjonuje od początku istnienia bloku. Ciśnienie wody w kranach jest dobre. Nie ma widocznego kamienia. Herbatę gotujemy w czajniku, czasami widoczny jest biały osad. W obecnym czasie nie mam problemu z wodą podczas prasowania."

  • "Informuję, że obecnie mam wymienioną instalację wodną i nie wnoszę żadnych uwag co do ciśnienia wody w kranach. Nadmieniam również, że na dnie czajnika nie osadza się kamień. W poprzednich latach używaliśmy filtra do wody, a następnie dopiero ją gotowaliśmy. Obecnie wlewamy wodę prostę z kranu i bezpośrednio gotujemy. Nie mam uwag."

  • "Oświadczam, iż mój lokal posiada instalację wodną założoną na przełomie lat 1989/1990, działającą do tej pory. Po 25 latach eksploatacji instalacja wodna powinna być wymieniona na nową, gdyż zarosła kamieniem kotłowym i stała się mniej funkcjonalna. Moja sytuacja finansowa nie pozwoliła na rozpoczęcie remontu kuchni, ubikacji i łazienki. Dzięki decyzji Zarządu SM Budowlani o zakupie urządzenia odkamieniającego mogłem zrezygnowac z wymiany instalacji wodnej, gdyż w krótkim czasie udrożniła się i jest teraz sprawna. W łazience na kontakcie wanny z kafelkami ściennymi tworzył się kamień, który trzeba było usuwać chemią. Obecnie jest czysto i nie tworzą się złogi kamienia. Na bateriach i wylewkach oraz słuchawce prysznica brak osadzania kamienia. W poprzednich latach byłem wielokrotnie zmuszony wymieniać czajniki z powodu zarośnięcia kamieniem, teraz używamy zwykłego czajnika ogrzewanego gazem - czajnik jest wolny od kamienia. Dziękuję Zarządowi SM Budowlani za podjęcie decyzji o zakupie urządzenia odkamieniającego."

20 czerwca 2017


Po ponad półrocznej eksploatacji czterech urządzeń odkamieniających przez Spółdzielnię Mieszkaniową Nowy Dwór we Wrocławiu (budynek 8 / 11 kondygnacyjny przy ul. Wojrowickiej 32-44, 220 mieszkań) otrzymaliśmy bardzo dla nas miłą opinię od użytkowników. Dziękujemy!

Wielkanoc 2017


Z okazji świąt Wielkiej Nocy życzymy Państwu zdrowia i wszelkiej pomyślności, a dla ułatwienia i uprzyjemnienia wiosennych porządków - do Lanego Poniedziałku, czyli 17 kwietnia włącznie - oferujemy ozonatory po specjalnej, obniżonej cenie promocyjnej 3300 zł brutto. Zapraszamy na zakupy do naszego sklepu!

24 marca 2017


Rozpoczęliśmy testy urządzenia CAT 1/2" zainstalowanego na uzupełnieniu wody obiegowej w ciepłowni ESV Wisłosan sp. z o.o. Nowa Dęba.

19 września 2016


Mamy nową referencję od SM Budowlani we Wrocławiu - dziękujemy bardzo!

Referencja SM Kolejarz Wrocław

15 września 2016


Testy bakteriologiczne, przeprowadzone przez różne, polskie i zagraniczne laboratoria akredytowane, w tym Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, potwierdziły, że w wodzie wypływającej z pralki po użyciu ozonatora znajduje się:

  • 0 bakterii gronkowiec złocisty (Staphylococcus aureus)

  • 0 bakterii paciorkowiec kałowy (Enterococcus faecalis)

  • 0 bakterii pałeczka okrężnicy (Escherichia coli),


Czyli ściek z pralki z ozonatorem spełnia wymogi bakteriologiczne
dla wody pitnej w zakresie najgrozniejszych i nabardziej rozpowszechnionych bakterii - oczywiście, nie zachęcamy do picia!

Laboratorium ŚPWiK
Laboratorium ŚPWiK

Zdjęcia: strony www Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. (http://www.spwik.com.pl/articles/page/Laboratorium)


2 sierpnia 2016


Artykuł prezesa Innovenergy sp. z o.o. Tomasza Huberta Cioski w W Dolnym Śląsku:
Tania produkcja w Chinach to już przeszłość: Polacy tańsi od Chińczyków

1 lipca 2016

Rozpoczęliśmy oficjalną sprzedaż ozonatorów do pralek.

Ozonator do prania
Ozonator do prania
Ozonator do prania
Ozonator do prania

9 kwietnia 2016


Wraz z naszym partneremi, firmą PPUH ElJa, zorganizowaliśmy w Warszawie seminarium dla naszych dystrybutorów oraz instalatorów, a także przedstawicieli stołecznych spółdzielni mieszkaniowych.

22 marca 2016
Światowy Dzień Wody


Woda jest najcenniejszym i jednym z najrzadszych surowców naturalnych, bez niej nie istnieje życie.
Wody słodkie stanowią zaledwie około 3% wszystkich zasobów wód na Ziemi; tylko 1% z nich jest dostępne i zdatna do picia.
P
olska jest jednym z najuboższych w Europie krajów w wodę - średnio w Europie na jednego mieszkańca przypada rocznie 5100 m³,
a
w Polsce zaledwie 1700 m³.
Szanujmy wodę!


25 lutego 2016


Otrzymaliśmy bardzo miły dla nas list referencyjny od Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Budowlani we Wrocławiu, gdzie zainstalowaliśmy w październiku ub. roku urządzenie odkamieniające CAT 3/4". Dziękujemy!

Colliod-A-Tron
Colloid-A-Tron

18 lutego 2016


Otworzyliśmy nasz sklep internetowy dla wszystkich zainteresowanych zakupem urządzeń.

Klienci rejestrowani przez naszych Agentów otrzymają
5% kupony rabatowe.

11 lutego 2016


Wprowadzamy nowy produkt - odkamieniacz o średnicy 3/8" dla obiektów o bardzo małych przepływach, jak mieszkania.

Scaletron 3/8"

9 lutego 2016


Prezes Innovenergy sp. z o.o. Tomasz Hubert Cioska został zaproszony do udziału w pracach
Komisji ds. technologii i analityki w działalnosci geologiczno-górniczej Ministerstwa Środowiska. Pierwsze posiedzenie, na którym zaprezentowano kluczowe dla rozwoju Polski nowe technologie w energetyce, odbyło się 9 lutego 2016.

15 stycznia 2016


Wprowadzamy jednolitą, niższą cenę na Limetrony 1/2" i 3/4" oraz Scaletrona 3/8". Wszystkie urządzenia teraz w cenie netto 1000 zł, brutto 1230 zł.

październik 2015


Zrealizowaliśmy bardzo prestiżowe instalacje przemysłowe i w mieszkalnictwie. Wstępne wyniki są bardzo pomyślne. Po zakończeniu uzgodnionych okresów próbnych, za zgodą zainteresowanych, przedstawimy wyniki.

1 - 2 sierpnia 2015


Na zaproszenie Krajowej Izby Gospodarczej "Przemysł Rozlewniczy" oraz Miasta i Gminy Uzdrowioskowej Muszyna, wzięliśmy udział w Festiwalu Wód Mineralnych oraz towarzyszącej mu konferencji "Dobra woda źródłem zdrowia" zorganizowanej z udziałem Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego. Nasze ekologiczne stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających z całej Polski i sąsiedniej Słowacji, w tym zwłaszcza fachowców, którzy docenili ekologiczne i prozdrowotne aspekty oferowanych przez nas rozwiązań, zabezpieczających urządzenia techniczne, bez pozbawiania wody zawartych w niej życiodajnych pierwiastków.

Więcej informacji:
Relacja KIG "PR"
Relacja PTMag
Relacja UMiG Muszyna

 

8 czerwca 2015


W gronie 60 wyselekcjonowanych, najbardziej innowacyjnych spółek na Dolnym Śląsku zostaliśmy zaproszeni do elitarnego Champions Club zorganizowanego przez Bank Światowy. Pierwsze spotkanie Champions Club z przedstawicielami Banku Światowego, NCBiR, PARP oraz Urzędu Marszałkowskiego odbyło się w siedzibie EIT+ we Wrocławiu. Więcej informacji:
http://www.eitplus.pl/pl/pierwsze_spotkanie_„champions_club”_/37579/
oraz
http://www.invest-in-wroclaw.pl/pierwsze-spotkanie-champions-club-banku-swiatowego/


29 - 30 maja 2015


Na zaproszenie
EUROPEAN BUSINESS CLUB (http://www.eu-bc.eu) Wzięliśmy udział w prestiżowym Istanbul International Cooperation and Investment Summit (Międzynarodowym Forum Współpracy i Inwestycji w Stambule), gdzie prezes spółki Tomasz Hubert Cioska zaprezentował model współpracy Innovenergy w ramach klastra CTE i zachęcał partnerów z Turcji i Bliskiego Wschodu do wymiany handlowej i współpracy technologicznej z polskimi podmiotami. Model działania innowacyjnych firm ekologicznych w klastrze CTE spotkał się z ogromnym zainteresowaniem także innych uczestników Forum z Polski oraz Europy Zachodniej.Przentacja współpracy CTE z InnovenergySpotkania kuluarowe
Spotkania kuluarowe

12 maja 2015


Dziś, dzięki gościnności i uprzejmości CTE, organizujemy nasze pierwsze webinarium dla naszych agentów i dystrybutorów. Nagranie będzie dostępne do pobrania z biura wirtualnego.

8 maja 2015Grupa DCE - Domy Czystej Energii zamieściła ciekawy artykuł o Limetronie.

16 marca 2015

Otrzymaliśmy od dawna oczekiwany raport GSA Public Buildings Service (Federalnej Administracji Budynków Publicznych USA - www.gsa.gov, do pobrania tutaj) w którym, po 18 miesiącach testów przeprowadzonych przez Oak Ridge National Laboratory (największe rządowe laboratorium badawcze US Department of Energy, prowadzące od czasów Projektu Manhattan badania podstawowe i stosowane w zakresie strategicznych rozwiązań kluczowych preblemów energetyki i bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych - www.ornl.gov) w budynku sądu federalnego im. Franka E. Mossa w Salt Lake City w stanie Utah potwierdza przydatność urządzeń FDI i stwierdza że "system katalitycznego, niechemicznego uzdatniania wody radykalnie zredukował narastanie kamienia kotłowego i dał natychmiastowy zwrot nakładów w porównaniu z metodami chemicznymi (solankowymi)." W raporcie zestawiono koszty instalacji i eksploatacji, a także wytyczne dla optymalnych zastosowań praktycznych. Raport, zarówno w skróconej wersji broszurowej, jak i w pełnej do pobrania w języku angielskim na podstronie Urządzenia Przemysłowe.

Raport GSA

9 - 13 marca 2015


Odwiedziliśmy z delegacją CTE targi magazynowania energii IRES w Duesseldorfie oraz instalacji i energii odnawialnych IHS we Frankfurcie n/Menem. Nawiązaliśmy wiele bardzo obiecujących kontaktów, które powinny zaowocować - po odpowiednim okresie testowania - wprowadzeniem nowych produktów do sprzedaży.

25 grudnia 2014


W
związku z wejściem w życie dnia 25 grudnia 2014 r. wraz z Ustawą o prawach konsumenta      z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 poz. 827) nowych regulacji unijnych, dających klientom szereg nowych praw, w tym w szczególności dotyczących sprzedaży prowadzonej w sklepach internetowych, informujemy uprzejmie, że Innovenergy sp. z o.o. NIE WPROWADZA żadnych zmian w regulaminach sprzedaży i serwisu internetowego - te zmiany wprowadziliśmy od razu,  na samym początku prowadzenia przez nas sprzedaży, tj. już 1 lipca 2014 r.!

19 listopada 2014

Otrzymaliśmy certyfikat PZH:

31 października 2014

Seminarium w Zakładzie Inżynierii Chemicznej PWr
26 września 2014

Na zaproszenie Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy wzięliśmy udział w konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość pt. Programy wsparcia dla budownictwa energooszczędnego oraz wdrażania technologii opartych na OŹE w Krzyżowej. W trakcie konferencji przedstawiliśmy nasz projekt badawczy, częściowo finansowany ze środków Dolnośląskiego Bonu na Innowacje WCTT, realizowany we współpracy z MZEC Świdnica i PWr jako przykład dobrych praktyk klastrowych, finansowania działań badawczo - wdrożeniowych i współpracy nauki z biznesem.

         


5 września 2014

Podpisaliśmy umowę o współpracy naukowo - technicznej z Zakładem Gospodarki Komunalnej sp. z o.o.
w Siechnicach k/Wrocławia przewidującą przebadanie pod kierunkiem Politechniki Wrocławskiej Limetronów 1/2" w dwóch domach prywatnych oraz jednego Limetrona 3/4" w budynku biurowym w Świętej Katarzynie, a także urządzenia Colloid-A-Tron 4" na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Świętej Katarzynie.SUW Św. KatarzynaZbigniew Hajłasz, prezes zarządu Zakładu Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. Siechnice, pani Kamila Przewdzięk, kierownik badań z ramienia ZGK oraz Tomasz Cioska, prezes Innovenergy sp. z o.o.


27 sierpnia 2014

Otrzymaliśmy od producenta urządzenie 4" Colloid-A-Tron - 100 mm średnicy (bez kołnierzy) x 921 mm (długość). Urządzenie zostanie wkrótce zainstalowane w jednej z podwrocławskich spółek wodociągowych. CAT będzie testowany na pompie o wydajności 65m3/h na bardzo twardej wodzie przez pracowników Politechniki Wrocławskiej oraz samej Spółki. O wynikach testów poinformujemy wkrótce.Colloid-A-Tron 4" (100 mm)Colloid-A-Tron 4" (100 mm) ze swymi mniejszymi kuzynami - Limetronem 1/2" i Minitronem (urządzeniem do profesjonalnych ekspresów do kawy)


11 sierpnia 2014

Urządzenie Limetron 1/2" zostało zainstalowane w budynku biurowym CTE w Świdnicy.


30 lipca 2014

Jakość i bezpieczeństwo urządzenia Limetron zostałypotwierdzone certyfikatem WRAS - Water Reguations Advisory Scheme (www.wras.co.uk)


28 lipca 2014


Pierwsze urządzenia Limetron zostały wysłane do naszych Agentów.


4 lipca 2014


Na zaproszenie zarządu Centrum Technologii Energetycznych (CTE) w Świdnicy odbyło się oficjalne podsumowanie projektu badawczego w MZEC Świdnica sp. z o.o. Spotkaniu przewodniczyli prezes CTE – Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość pan Krzysztof Brzozowski oraz wiceprezes, pan Marek Rybiański, który był pomysłodawcą i koordynatorem naszego projektu.Prezentacja CTE – prezes Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość Krzysztof Brzozowski

W spotkaniu wziął udział pan Ryszard Sobański, prezes zarządu MZEC Świdnica sp. z o.o. wraz z zespołem kierującym projektem, a także pan Robert Spencer, prezes i współwłaściciel firmy Fluid Dynamics International Ltd.Przedstawiciele MZEC Świdnica  

Ze strony Politechniki Wrocławskiej byli obecni panowie dr inż. Tomasz Hardy, realizujący część gazową badańPrezentacja części gazowej – dr inż. Tomasz Hardy

oraz dr inż. Tomasz Koźlecki, odpowiadający za laboratoryjne i przemysłowe badania urządzeń uzdatniających wodę.Prezentacja części wodnej – dr inż. Tomasz Koźlecki


Niezwykle interesujące wyniki badań skłoniły wszystkie strony projektu do jego kontynuacji w celu oceny długoterminowych efektów oddziaływania urządzeń. Wytypowano kolejne lokalizacje w MZEC Świdnica w celu prowadzenia dalszych badań nad odkamienianiem oraz postanowiono pozostawić urządzenie Fueltron™ w dotychczasowej lokalizacji na następny sezon grzewczy.

W trakcie spotkania Innovenergy sp. z o.o. podpisała deklarację członkowską Porozumienia Kooperacyjnego Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy i tym samym stała się pełnoprawnym członkiem Klastra CTE powstałego w roku 2009, w którego skład wchodzi ponad 50 podmiotów, w tym uczelnie (4 wydziały Politechniki Wrocławskiej),

jak i przedsiębiorstwa (pracownie architektoniczne, dostawcy technologii OZE, producenci energooszczędnych materiałów budowlanych, instalatorzy i projektanci, deweloperzy).Przyjęcie Innovenergy do Klastra CTE
(od lewej wiceprezes Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość Marek Rybiański, prezes Innovenergy Tomasz Hubert Cioska, dyrektor CTE Sławomir Rataj i prezes Fluid Dynamics International Ltd Robert Spencer)
Przed Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy, stoją od lewej:
prezes Fluid Dynamics International Ltd Robert Spencer,
wiceprezes Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy Marek Rybiański
i prezes Innovenergy sp. z o.o. Tomasz Hubert Cioska
3 lipca 2014

We współpracy z DotPay uruchomiliśmy sprzedaż ratalną urządzeń.


1 lipca 2014

Zainaugurowaliśmy oficjalnie sprzedaż domowych urządzeń odkamieniających Limetron™ produkcji Fluid Dynamics International Ltd (http://www.treatwater.com/).

30 czerwca 2014


Zakończyliśmy realizację Dolnośląskiego Bonu na Innowacje Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej realizowanego w Zakładzie Spalania i Detonacji Instytutu Techniki Cieplnej i Mechaniki Płynów PWr Pracami kierował p. dr inż. Tomasz Hardy, adiunkt Tematem prac badawczo rozwojowych realizowanych w ramach Bonu była modyfikacja właściwości mieszanki paliwowo-powietrznej pod kątem optymalizacji procesu spalania gazu ziemnego. Przedmiotem pracy było wykonanie badań wykazujących czy poprzez wpływ na paliwo gazowe działania pola magnetycznego i układu katalitycznego zastosowanego w innowacyjnym urządzeniu Fueltron™ produkcji Fluid Dynamics International Ltd istnieje możliwość obniżenia emisji zanieczyszczeń gazowych i poprawy sprawności procesu spalania paliwa gazowego w wybranym kotle gazowym. Kotłem tym był firmy Viessmann Paromat-Triplex (typ RN-175) o mocy cieplnej 1750kW. Badania były realizowane pod auspicjami Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy (http://cte.fea.pl/) w Miejskim Zakładzie Energetyki Cieplnej w Świdnicy sp. z o.o. (http://mzec.swidnica.pl/). Badania wykazały znaczące obniżenie emisji CO i NOx, zwłaszcza we wczesnych fazach rozruchu kotła.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego