Odkamieniacze informacje ogólne - INNOVENERGY energia, ekologia, ozon, woda, ozonator, pranie, odkamienianie, odkamieniacz, kamień kotłowy, usuwanie kamienia kotłowego

Idź do spisu treści

Menu główne:

Odkamieniacze informacje ogólne

Jak łatwo oszczędzać energię?

Każdy 1 mm kamienia w instalacji to aż o 7% większe zużycie nośników energii niezbędnych do wytworzenia ciepła w kotle według oficjalnego przewodnika dla użytkowników kotłów niskotemperaturowych opublikowanego przez międzynarodową organizację The Carbon Trust (www.carbontrust.com) Guide - Low Temperature Hot Water Boilers CTV05 (s. 20) i większe zużycie energii elektycznej na pracę pomp.

Kamień kotłowy to poważny problem -

  • estetyczny (nalot na szkle, armaturze i bateriach łazienkowych, plamy na roślinach);

  • techniczny (szybsze zużycie urządzeń domowych - czajników, pralek, zmywarek, ekspresów do kawy; zatykanie i niszczenie zaworów, wylewek i pomp);

  • zdrowotny (umożliwia namnażanie się bakterii, glonów, itp);

  • ekologiczny i ekonomiczny (zwiększenie zużycia energii i emisji CO2).


Odkamieniacz
katalityczny umożliwia nawet kilkudziesięcioprocentowe oszczędności energii (gazu, węgla, biomasy lub prądu) na ogrzewaniu wody i domu oraz pracy pomp, działa skutecznie nawet kilkanaście lat, nie wymagając serwisowania, nie zużywając energii, ani jakichkolwiek dodatków chemicznych.

Zapobiegamy powstawaniu kamienia kotłowego bez:

  • utraty życiodajnego wapnia z wody,

  • zużycia energii,

  • części zamiennych,

  • dodatków chemicznych,

  • zatruwania naszego organizmu i środowiska naturalnego szkodliwymi dodatkami chemicznymi.


Udzielamy 10 letniej gwarancji producenta.

Pierwsze efekty działania urządze
nia odkamieniającego (rozpuszczanie złogów kamienia) widać już po 3 dniach, wstępne oczyszczenie instalacji trwa około 3 tygodni, zaś rozpuszczenie połowy narosłego kamienia kotłowego w instalacji zajmuje około pół roku. Proces zachodzi stopniowo i nie uszkadza instlacji, w odróżnieniu od odkamieniania chemicznego. Po jego zakończeniu - pełnym oczyszczeniu instalacji - wewnątrz rur stalowych pojawia się cienka warstwa aragonitu, romboidalnego alomorfu kalcytu, długookresowo zabezpieczająca je przed korozją.

Skutki działania urządzenia na wodę w zbiornikach zamkniętych utrzymują się przez ok. 3 tygodni, zaś efekt działania urządzenia kumuluje się wraz z rosnącą odległością od niego na odcinku przynajmniej 7 metrów (zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Zakład Inżynierii Chemicznej Politechniki Wrocławskiej we spółpracy z Centrum Technologii Energetycznych w MZEC Świdnica sp. z o.o.).

Raport z badań niechemicznych urządzeń odkamieniających przeprowadzonych na Politechnice Wrocławskiej do pobrania.

Wybrane referencje krajowe tutaj.

Więcej informacji na podstronach:

Urządzenia domowe
The Carbon Trust Low Temperature Hot Water Boilers

Rekomendacje The Carbon Trust na temat kotłów wodnych (niskotemperaturowych).

Armatura przed odkamienieniem, woda ok. 250 mg CaCO3/l (14 dH - średnio twarda), jaka występuje na większości terytorium Polski.


GSA Catalys-Based Non-Chemical Water Treatment System
Urządzenia przemysłowe

Rekomendacja GSA - administracji budynków i zamówień publicznych rządu federalnego USA - dla niechemicznych urządzeń katalitycznych.
(pełen raport dostępny na stronach www.gsa.gov po kliknięciu na infografikę)

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego